ادامه تحصیل در اتحادیه اروپا

ادامه تحصیل در اتحادیه اروپا

تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های اروپایی

ادامه تحصیل در اروپا یکی از بخش هایی است که موسسه دانش پژوهان راستین با جدیت هرچه تمام تر در آن به فعالیت پرداخته است و با کارنامه ای درخشان از پرونده های موفق خود، خدمات خود را روز به روز در عالی ترین سطح بهبود می بخشد.

 کشورهای اروپایی زیادی هستند که برای ادامه تحصیل مناسب به نظر می رسند اما، متخصصان این موسسه با توجه به تجربه تحصیلی خود در این کشورها، تنها برخی از موارد را از تمامی لحاظ تایید می کنند. باید توجه داشت که مشاوره با یک متخصص کارآزموده که خود دارای تحصیلات ارشد در کشورهای اروپایی است می تواند بزرگ ترین کمک در پیدا کردن هدف مناسب و یافتن کوتاه ترین و بهترین راه برای دست یابی به این هدف باشد.

یکی از کشورهایی که از دیدگاه مشاوران حقوقی این مجموعه اعتبار لازم و کافی را برای ادامه تحصیل دارا است، مجارستان است که در زیر به دلایل این انتخاب اشاره کوتاهی شده است.

تحصیل در مجارستان

آموزش عالی در مجارستان سابقه نسبتا طولانی دارد. اولین دانشگاه این کشور در شهری بنام «پچ» در جنوب این کشور در حدود 600 سال پیش تاسیس گشت. دانشگاه های این کشور، دارای شهرت و رتبه جهانی هستند. همچنین مجارستان از مراکز مهم آموزش و تحقیق در علوم ریاضی و مهندسی در میان کشورهای جهان است.

از مزایای مهم تحصیل در مجارستان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

تایید مدارک دانشگاه های کشور مجارستان در 25 کشور اروپایی

ارائه کلیه رشته های علوم پزشکی به دانشجویان ایرانی و خارجی به زبان انگلیسی

امکانات خوب آموزشی با کیفیت مناسب

ارائه امکانات ورزشی و اینترنتی مطلوب با پرداخت حق عضویت

امکان تحصیل با شهریه مناسب

هزینه پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی

قابلیت آموزش  زبان انگلیسی در کلیه دانشگاه ها و کالج ها

امکان کار بعد از فارغ التحصیلی در کلیه کشورهای حوزه شنگن و اروپا

سیستم آموزش عالی در مجارستان دارای سه سطح زیر است:

کارشناسی،کارشناسی ارشد ،دکترا و البته گروه های پزشکی.

طول دوره کارشناسی 4 سال ، کارشناسی ارشد 2 سال و دکترا 3 سال می باشد.

دوره رشته پزشکی در این کشور 6 سال ، دندانپزشکی 5 سال و دارو سازی 5 سال می باشد.

دوره آماده سازي پيش دانشگاهي در مجارستان:

این دوره یک دوره آماده سازی دانشجویان خارجی از نظر زبان تدریس و دروس علمی پیش دانشگاهی می باشد و علاوه بر زبان انگلیسی و دروس بیوفیزیک، شیمی، بیولوژی، زبان تخصصی پزشکی و تاریخ مجارستان برای گروه های علوم پزشکی و برای گروه های فنی و مهندسی دروس ریاضی، فیزیک، مکانیک ارائه می گردد.

دوره های پیش دانشگاهی به شاخه های زیر تقسیم می گردد:

دوره پیش دانشگاهی علوم پزشکی مجارستان

دوره پیش دانشگاهی علوم مهندسی مجارستان

دوره پیش دانشگاهی علوم اقتصادی مجارستان

دوره پیش دانشگاهی کارشناسی ارشد مجارستان

 

برخی از نکات مهم و ضروری درباره تطابق رشته ها و حق کار برای دانشجویان:

دانشجویان متقاضی تحصیل در مجارستان بعد از اتمام دوره پیش دانشگاهی و کسب نمره قبولی می توانند جهت تحصیل در رشته های پزشکی ،دندانپزشکی و دارو سازی به زبان انگلیسی وارد دانشگاه شوند و دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های فنی و مهندسی،هنر و انسانی می توانند پس از اتمام دوره به دانشگاه های مجارستان جهت تحصیل ورود یابند.

تنها دیپلم های تجربی یا ریاضی مجاز به تحصیل در گروه های پزشکی هستند.

تحصیل در دانشگاه های مجارستان در همه مقاطع  به هردو زبان مجاری و انگلیسی می باشد.

دانشجویان دانشگاه های مجارستان می توانند از امکاناتی چون حق بیمه، خوابگاه و انجام کار قانونی بهره مند شوند. دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری اجازه کار دارند.

 

نکات مربوط به اخذ ویزا:

برای اولین سفر دانشجو به مجارستان و ثبت نام، امکان اخذ ویزای همراه برای پدر یا مادر دانشجو وجود دارد. این ویزا معمولا یک ماهه است و فرد موظف است ظرف این مدت وارد و خارج شود.

برای دفعات بعدی علاوه بر مدارک گذشته ،مدارک بیشتری اعم از اجاره نامه دانشجو، نامه، نامه اشتغال به تحصیل و دعوت نامه از پلیس مجارستان نیاز خواهد بود.


ویژگی های تحصیل در اروپا:

بدون شک ادامه تحصیل در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا فرصت های بی شماری را برای شما به ارمغان می آورد که در زیر به برخی از آن ها اشاره شده است:

1).تحصیل در دانشگاه های معتبر جهانی:

با ورود به این دانشگاه ها می توانید از بهترین امکانات آموزشی ممکن و جدیدترین روش های آموزشی و مطالب علمی استفاده کنید و بهره مند شوید و به این ترتیب در سطحی بسیار بالاتر از دیگران قرار بگیرید. مشاوران این موسسه همواره در حال بررسی رتبه جهانی دانشکده و دانشگاه های مختلف جهان هستند و شما نیز می توانید با ارتباط با این متخصصان، از جدیدترین تغییرات ایجاد شده در این مراکز آموزشی مطلع شوید.

2).داشتن آینده بهتر و موفق تر:

بدیهی است که مدرک تحصیلی معتبر به شما وجهه شاخص تری را نسبت به دیگران می بخشد و این عاملی است که می تواند شما را در داشتن یک آینده موفق یاری کند. کسانی که به آینده خود علاقه مند هستند، همواره به دنبال ابزار مناسب برای بهبود آن هستند و تحصیل در کشورهای اروپایی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید توانایی های خود را در این مراکز علمی به حداکثر برسانید و با اعتباری بین المللی از این مراکز فارغ التحصیل شوید. بدیهی است که استفاده از مشاوره خوب می تواند شما را در شناسایی این مراکز یاری رساند و بدیهی است تجربیات این متخصصان راهگشای تمامی ابهامات فکری شما خواهد بود.

3).ورود به بازار جهانی:

زمانی که شما در یک دانشگاه اروپایی مشغول به تحصیل می شوید تنها مساله تحصیل در میان نیست بلکه،  می توانید با سفر به دیگر کشورهای اروپایی از فرصت های شغلی موجود در آن ها نهایت استفاده را ببرید. متخصصان موسسه نیز در معرفی این فرصت ها به شما کمک می کنند و به این ترتیب می توانید با استفاده از مدرک تحصیلی خود یا با استفاده از سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی، علاوه بر برخورداری از زندگی خوب و با کیفیت، ادامه تحصیل دهید و هم زمان سابقه کاری مناسب و درآمد خود را به دست آورید.

مشخص است که تحصیل در کشورهای اروپایی مزایای دیگری از جمله ارتباط با دیگر کشورهای سایر قاره ها و امکان معرفی به شرکت های بزرگ را نیز در بر دارد و حتی در برخی موارد توانایی های شخص باعث موفقیت بسیار وی شده است.

مدارک لازم جهت اقدام به ادامه تحصیل در اروپا:

یکی از مواردی که همواره باعث نگرانی افراد می شود، کافی نبودن مدارک لازم جهت اقدام به ادامه تحصیل در یکی از کشورهای اروپایی است. پر واضح است که مشورت با یک متخصص مجرب می تواند کمک شایانی را در این زمینه به شما بکند. از طرفی، متخصصان موسسه راستین خود تمامی امور مربوط به مدارک را انجام       می دهند و شخص تنها نیاز به ارائه مدارک لازم در این زمینه دارد.

پیش از مطالعه این بخش لازم به ذکر است که هر فرد به دلیل مشخصات تحصیلی منحصر به فرد و شرایط زندگی و سابقه کاری و تحصیلی خود دارای پروفایل مشخص و متفاوتی است که در ارائه مدارک نیز تاثیر به سزایی دارد.

1).آخرین مدرک تحصیلی:ارائه آخرین مدرک آموزشی از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا، مشاور حقوقی براساس آن می تواند بهترین گزینه مناسب را به شما ارائه دهد. در اینجا بار دیگر تاکید می کنیم که عدم تطابق رشته قبلی با رشته جدید از بزرگ ترین دلایل رد پذیرش شخص است.

2).ارائه نامه دلیل ادامه تحصیل:در برخی از دانشکده ها و دانشگاه ها ا شما می خواهند که دلیل ادامه تحصیل خود را بنویسید و به این ترتیب انگیزه شما را از آموزش دیدن در آن رشته پرسش می کنند. نوشتن این نامه اگرچه ضروری نیست اما می تواند در ترغیب مسئولان آموزشی به پذیرش شما در آن دانشگاه بسیار موثر باشد.

3).مدارک شناسایی:که در تمامی مواردی که قصد خروج از کشور را دارید باید آنها را ارائه دهید. زمانی که به موسسه راستین مراجعه کنید، از تمامی مدارک لازمی که باید ارائه دهید مطلع خواهید شد.

در اینجا خوب است که درباره مزیت های مراجعه به موسسه حقوقی راستین کمی اطلاعات ارائه دهیم.

شما با مراجعه به این مجموعه حقوقی می توانید:

الف).از جلسه مشاوره رایگان متخصصان ما بهره مند شوید! در بخش «تماس با ما» این سایت راه های ارتباطی با موسسه درج شده اند و شما با یک تماس تلفنی ساده می توانید اطلاعات اولیه را در زمینه مورد نظر خود دریافت نمایید. در همین حال می توانید برای جلسه مشاوره رایگان با مشاوران حقوقی زمان مناسب را تعیین کنید و در جریان حضور خود در دفتر این مجموعه حقوقی، بهترین پاسخ ممکن برای پرسش ها و ابهامات خود را دریافت نمایید.

ب).پرونده خود را در کوتاه ترین زمان ممکن آغاز کنید! تمامی کسانی که به این مجموعه حقوقی مراجعه کرده اند، از سرعت عمل کادر این موسسه در انجام امور خود رضایت کامل داشته اند. در بسیاری از موارد حتی پیش از زمان تعیین شده و مورد انتظار به نتیجه مطلوب خود دست یافته اند. شما نیز با اطمینان به موسسه راستین می توانید از کوتاه ترین مسیر ممکن به موفقیت بزرگ دلخواه خود برسید!

پ).شرکت در دوره های فشرده زبان انگلیسی و آیلتس (IELTS): در تمامی پرونده های خروج از کشور و به ویژه در مورد ادامه تحصیل در کشورهای خارجی باید به زبان انگلیسی مسلط باشید تا بتوانید در کلاس های دانشگاه های معتبر شرکت کنید. در صورتی که در این حوزه توانایی ندارید یا اینکه مدت زمانی از یادگیری زبان گذشته و برخی موارد به فراموشی سپرده شده اند، می توانید با شرکت در دوره های فشرده تدریس زبان انگلیس موسسه و به ویژه دوره های آیلتس (IELTS)، بر این مانع نیز فائق آیید و پیش از شروع کلاس های خود در دانشکده یا دانشگاه موردنظر، مشکلات خود را در زبان رفع کنید.

ت).برخورداری از راهنمایی و همراهی وکلای موسسه در کشور موردنظر: بسیاری از کسانی که حتی موفق به دریافت ویزا و دعوتنامه دانشکده دلخواه خود می شوند به دلیل عدم آشنایی به روند آموزشی و ثبت نام و مواردی از این قبیل دچار سردرگمی می شوند. وکلای حقوقی موسسه راستین در کشور موردنظر این مشکل را با بهترین خدمات ممکن رفع می کنید و شما می توانید با اطمینان خاطر به آن کشور سفر کنید.

 

مشخص است که با مراجعه حضوری در دفتر موسسه راستین می توانید از دیگر مزیت هایی که در این بحث نمی گنجند، اطلاع پیدا کنید.

در پایان، موسسه دانش پژوهان راستین مفتخر است خدمات زیر را در کنار راهنمایی برای ادامه تحصیل در اروپا ارائه دهد:

1).اخذ ویزای انگلستان

2).اخذ ویزای مالتیپل پنج ساله کانادا

3).اخذ ویزای شنگن

4).اقامت انگلستان

5).اقامت کانادا

6).اقامت کشورهای عضو اتحادیه اروپا

7).ادامه تحصیل در کانادا

8).ادامه تحصیل در انگلستان

9).ادامه تحصیل در استرالیا