ادامه تحصیل در بریتانیا

ادامه تحصیل در بریتانیا

مرجع برترین مدارس و دانشگاه های انگلیس

آخرین تحقیقات نشان داده است که افرادی که در مراکز علمی برتر آموزش دیده اند، دارای آینده شغلی بسیار بهتر و مطمئن تری هستند. همین روند در موسسه دانش پژوهان راستین مورد استفاده قرار گرفته است. به این ترتیب که متخصصان این مجموعه حقوقی با استفاده از سال ها تجربه کاری و آموزشی خود توانسته اند بهترین مراکز علمی در جهان را شناسایی و کوتاه ترین راه برای ورود به این مراکز را بیابند و در اختیار شما قرار دهند. به این ترتیب شما می توانید علاوه بر گذراندن رشته مورد علاقه خود در یکی از بهترین مدارس یا دانشگاه های معتبر جهانی، با راهنمایی متخصصان این موسسه از مزایای این دوره ها در آینده شغلی خود نیز استفاده کنید.

ادامه تحصیل در انگلستان یکی از مواردی است که این موسسه کارنامه موفقی را برای ارائه دارد. زیرا متخصصان این مجموعه حقوقی خود دارای مدرک تحصیلات ارشد در انگلستان هستند و به این ترتیب به تمامی موارد حقوقی و آموزشی و روند ثبت نام و دیگر مسائلی که حتی برای دیگر موسسه ها به عنوان مشکل به شمار می آیند، تسلط کامل دارند. به عبارت دیگر، شما در موسسه راستین با کسانی مشورت می کنید که سال ها قبل خود در انگلستان دانشجو بوده اند و اکنون این تجربیات ارزشمند را در اختیار شما قرار می دهند.

در ادامه، به برخی از موارد مربوط به دانشکده ها و دانشگاه های بریتانیا اشاره می کنیم. بدیهی است که هر فرد شرایط خاص خود را دارد و بنا بر میزان تحصیلات، سن و شرایط زندگی خود باید با صلاحدید مشاور حقوقی به این کار اقدام نماید.

‌‌تحصيلات‌دانشگاهی
برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ انگلستان‌ گذراندن‌ موفقیت‌آمیز امتحانات A-Level حداقل‌ در دو درس‌ الزامی‌ است. دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از بیشتر كشورها نیز برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌های‌ انگلستان‌ باید امتحانات‌ فوق‌ را بگذرانند. البته‌ طی‌ سالیان‌ گذشته‌ در مواردی‌ دانش‌آموزان‌ سال‌های‌ آخر كالج‌ها و دبیرستان‌های‌ جامع‌ از طریق‌ تكمیل‌ برگ‌ مخصوص‌ و جایابی‌ مركز گزینش‌ دانشگاهی‌ (UCAS) مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ها را به دست آوردند. بدین‌ صورت‌ كه UCAS مكاتبات‌ لازم‌ را با دانشگاه‌های‌ انتخابی‌ انجام‌ می دهد و پس‌ از مدتی‌ متقاضیان‌ واجد شرایط‌ را به‌ دانشگاه‌ معرفی‌ می‌كند و دانشگاه‌ نظرات‌ خود را در مورد عدم‌ پذیرش، پذیرش‌ بدون‌ قید و شرط‌ و یا پذیرش‌ با شرط‌ نمره‌ در دروس‌ مخصوص‌ و مصاحبه‌ اعلام‌ می‌كند. در صورتی‌ كه‌ نمرات‌ دانشجو از حد نصاب‌ لازم‌ كمتر باشد، دانشگاه‌ در ضمن‌ مصاحبه‌ با دانشجو مشكل‌ را رفع‌ یا او را به‌ دانشگاه‌ها یا كالج‌های‌ دیگر معرفی‌ می‌كند. داوطلبان‌ بالای‌ 23 سال‌ در صورت‌ داشتن‌ سابقه‌ كاری‌ مرتبط‌ با رشته‌ می‌توانند بدون‌ پشت‌ سر نهادن‌ دوره‌های‌ A-Levelبه‌عنوانMatureStudent وارد دانشگاه‌ شوند.

مشخص است که افرادی که پیش از اقدام به ادامه تحصیل در کشورهای دیگر بتوانند مدارک تحصیلی و سابقه کاری مربوط به آن ها را به صورتی کامل تر فراهم کنند، با روند بسیار راحت تری برای ورود به این مراکز آموزشی بین المللی رو به رو می شوند.

در زیر، به برخی از دوره های تحصیلی که در دانشگاه ها معمول هستند، اشاره شده است. باز هم تاکید می شود که تمامی دانشجویان نیاز به گذراندن تمام دوره ها را ندارند و به همین دلیل باید قبل از ثبت نام حتما با مشاور حقوقی خود در این زمینه گفت و گو کنند.


دوره‌های‌ تحصیلی‌

1). دوره‌های‌ هنری‌ و حرفه‌ای‌ منتهی‌ به مدرک HNC, HND, College Diploma یا Higher Diploma از دوره‌هایی‌ هستند كه‌ پس‌ از دو یا سه‌ سال‌ تحصیل‌ به‌ دلیل‌ شرط‌ ورود آسان‌تر یا A-Level با نمره‌ تقریبی E و D طی‌ می‌شود.


 2).Bachelor : با سه‌ سال‌ تحصیل‌ یا چهار سال‌ تحصیل‌ با كار توأم‌ (Sandwich Course) است. البته‌ داوطلبین‌ بدون‌ دارا بودن‌ نمره A-Level می‌توانند در برخی‌ از دانشگاه‌ها دوره Bachelor را به‌ شرط‌ پشت‌ سر نهادن‌ یك‌ سال‌ ابتدایی‌ (Foundation Year)  آغاز كنند كه‌ در مجموع‌ این‌ دوره‌ چهار سال‌ تحصیلی‌ است. مدرك‌ دوره‌ Bachelor به‌ دو نوع  Honours  وOrdinary  تقسیم‌ می‌شود و مدرك Honours خود به‌ چهار نوع Second (and 2), First و Third تقسیم‌ می‌شود.بدیهی‌ است‌ كه‌ مدرك‌ Honours - First بالاترین، وOrdinary  پایین‌ترین‌ سطح‌ را دارد. دوره‌های Bachelor چهار سال‌ تحصیلی‌ و Sandwich Course، علاوه‌ بر سه‌ سال‌ تحصیل، كار نظارت‌ شده‌ در كارخانه‌ را به‌ همراه‌ دارد كه‌ معمولاً‌ به‌ صورت‌ دو دوره شش‌ ماهه‌ یا یك‌ سال‌ كارورزی‌ بین‌ سال‌های‌ تحصیل‌ است. این‌ دوره‌ جنبه‌ عملی‌ یا كاربردی‌ و حرفه‌ای‌ دارد و امكان‌ اشتغال‌ بیشتری‌ را فراهم‌ می‌آورد.


2).Post Gradute Diploma(PGD): كه‌ اخذ آن‌ بعد از گذراندن‌ دوره‌های HD, HNC, HND در دانشگاه‌های‌ كشور انگلستان‌ میسر است. این‌ دوره‌ می‌تواند اولین‌ مرحله‌ از سیر تحصیلی‌ دوره‌ Master نیز باشد. 4- Masterبرای ورود به‌ این‌ دوره‌ امتحانی‌ صورت‌ نمی‌گیرد، بلكه‌ با توجه‌ به‌ نمرات‌ دوره‌ Bachelor، مصاحبه‌ و نظر معرف‌ها، دانشجو پذیرفته‌ می‌شود. این‌ دوره‌ به‌ دو صورت‌ ارائه‌ می‌گردد:

 الف‌ - درس‌ و پژوهش‌(By Course)

 ب‌ - با پژوهش‌(By Research)

 در حالت‌ اول‌ دانشجو پس‌ از شش‌ ماه‌ حضور در كلاس‌ و موفقیت‌ در امتحانات، پژوهش‌ كوتاه‌ مدتی‌ را انتخاب‌ می‌كند كه‌ پس‌ از دفاع‌ موفقیت‌آمیز از آن، به‌ دریافت‌ مدرك‌ Master نایل‌ می‌شود. اخیراً‌ نظام‌ Modular نیز معرفی‌ شده‌ است. در این‌ نظام‌ (Modular) دانشجو حق‌ انتخاب‌ نوع‌ كلاس‌های‌ درسی‌ را دارد و با انتخاب‌ حدود 5-6 Modul كه‌ هر كدام‌ در حد سه‌ واحد است، تحصیل‌ آغاز می‌شود و سپس‌ انجام‌ پژوهشی‌ مد نظر قرار می‌گیرد. این‌ دوره‌ معمولاً‌ یك‌ سال‌ طول‌ می‌كشد و شروع‌ آن‌ از اكتبر هر سال‌ است.در حالت By Research كلاس‌ درسی‌ در كار نیست‌ و تنها كار پژوهشی‌ ارایه‌ می‌شود و طول‌ آن‌ معمولاً‌ دو سال‌ است. این‌ دوره‌ می‌تواند همچون‌ دوره‌ دكترا در اكتبر، ژانویه‌ و آوریل‌ آغاز شود.

 Master of Engineering .(5 شامل 4 يا 5 سال تحصيل پس از دوره متوسطه می باشد. اين دوره با تاكيد بر كارگروهی به منظور ارتقاي توانمندی های صنعتی داتشجويان ارائه می گردد. در اين دوره دانشجو بايد در سال های اول و دوم تحصيل معدل مناسب كسب نمايد تا بتواند دوره MEng را ادامه دهد. در غير اين صورت دوره را 3 ساله به پايان می برد و مدرك BEng دريافت می نمايد. تفاوت اصلي دوره هاي 4 و 5 ساله به شرح زير مي باشد:

.(1-5  تعداد واحدهای گذرانده شده: به اين صورت كه در دوره 5 ساله بيشتر و عميق تر گذرانده می شود.
.(2-5نوع پروژه انجام شده: در دوره 4 ساله پايان نامه ارائه نمی شود و فقط يك Disertation كه مشابه گزارش كار آزمايشگاهی است توسط دانشجو ارائه مي شود، ولي در دوره 5 ساله دانشجويان حدود يك سال در صنعت بر روی يك پروژه به عنوان پروژه فارغ التحصيلی كار می كنند كه در نهايت منجر به ارائه يك پايان نامه می گردد.

 :M.Phil.(6 این‌ دوره‌ اولین‌ مرحله‌ دوره‌ دكترا (Ph.D) است، اما به‌ صورت‌ مستقل‌ نیز بعد از دوره‌هایBachelor یاMaster در بعضی‌ از دانشگاه‌ها و رشته‌ها ارائه‌ می‌شود.
 :PhD.(7این دوره‌ منحصراً‌ با پژوهش‌ است‌ و در این‌ پژوهش‌ باید مجهولی‌ كشف، یا موضوع‌ جدیدی‌ در یكی‌ از رشته‌های‌ علوم‌ ارایه‌ شود. مدت‌ متوسط‌ این‌ دوره‌ سه‌ سال‌ است‌ و در بعضی‌ موارد برای‌ بالا بردن‌ توان‌ نظری‌ دانشجو چند درس‌ یا سمینار نیز ارائه‌ می‌شود.در نظام‌ تحصیلی‌ انگلستان‌ اخذ مدرك Ph.D. مستقیماً‌ پس‌ از دوره Bachelor نیز ممكن‌ است، كه‌ در این‌ صورت‌ بایستی‌ وضعیت‌ علمی‌ كاملاً‌ مطلوبی‌ داشته‌ باشد.

عزیزانی که تمایل دارند در دوره های ارشد و دکتری ثبت نام نمایند باید حتما تحت نظر متخصص موسسه به این کار اقدام کنند، زیرا با توجه به حساسیت این دوره ها و نیز محدودیت در زمان و حوزه ثبت نامی گاهی اوقات یک انتخاب اشتباه باعث می گردد که شخص به مدت یک سال در صف انتظار باقی بماند. از جمله این اشتباه ها می توان به «عدم تطابق دوره آموزشی قبلی با دوره جدید» اشاره کرد که تقریبا هر سال تغییر می کنند و عدم آگاهی از این مساله باعث عدم پذیرش مستقیم فرد می گردد.

از آن جا که متخصصان موسسه دانش پژوهان راستین در دوره های ارشد دانشگاه های بین المللی و معتبر انگلستان تحصیل   کرده اند، به تمامی مطالب و روندهای آموزشی اشراف کامل دارند و شما نیز می توانید به راحتی از این تجربه گرانبها بهره ببرید.

با مراجعه به بخش «تماس با ما» می توانید به راه های ارتباطی از جمله شماره دفتر موسسه دست پیدا کنید و با یک تماس ساده با مشاوران حقوقی ما صحبت کنید و برای جلسه مشاوره رایگان زمان مناسب را تعیین نمایید.

به طور کلی، ارتباط با موسسه راستین می تواند مزایای بسیاری را برای شما به ارمغان آورد که در زیر به شماری از آن ها اشاره شده است:

1).برخورداری از جلسه مشاوره رایگان:

همانطور که در بالا ذکر شد، می توانید با مراجعه به بخش «تماس با ما» شماره های دفتر را در اختیار داشته باشید و با مشاوران ما ارتباط مستقیم برقرار کنید. همچنین در این تماس ها، می توانید برای بهره مندی از جلسه مشاوره رایگان با متخصصان موسسه درخواست داشته باشید و زمان مناسب را برای مراجعه حضوری تعیین نمایید.

2).شرکت در دوره های فشرده زبان جهت دریافت آیلتس (IELTS):

تمامی اقدام هایی که برای خروج از کشور صورت می گیرند نیاز به استفاده از زبان انگلیسی دارند. به این ترتیب شما نیز می توانید علاوه بر انجام امور حقوقی خود در موسسه راستین، از کلاس های فشرده زبان این موسسه با حضور اساتید غیر ایرانی بهره مند شوید و به این ترتیب برای دست یابی به مهارت های زبانی و مکالمه راه به مراتب بسیار آسان تر و موفق تری را طی کنید. در این میان، در صورت نیاز به دریافت مدارک زبان بین المللی از جمله آیلتس (IELTS) نیز می توانید برای این کلاس ها درخواست دهید.

3).برخورداری از خدمات حقوقی مستمر:

در صورتی که درخواست شما در موسسه راستین صورت بگیرد، وکلای این مجموعه حقوقی در تمامی لحظات همراه و راهنمای شما خواهند بود و همچنین در زمان مهاجرت به کشور مقصد نیز، با حضور در آن کشور به شما کمک می کنند امور مهاجرتی و اقامتی خود را به راحتی انجام دهید.

4).استفاده از دیگر خدمات حقوقی:

موسسه دانش پژوهان راستین مفتخر است تمامی امور حقوقی در حوزه های اخذ ویزای کانادا، اخذ ویزای انگلستان، اخذ ویزای کشورهای عضو اتحادیه اروپا، اخذ ویزای شنگن، اقامت کانادا، اقامت انگلستان، اقامت کشورهای اروپایی، ادامه تحصیل در کانادا، ادامه تحصیل در انگلستان، ادامه تحصیل در کشورهای اروپایی، سرمایه گذاری در کانادا، سرمایه گذاری در انگلستان و سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی و نیز شماری دیگر از امور حقوقی را با بالاترین کیفیت و کوتاه ترین راه ممکن برای شما انجام دهد و در صورتی که به این موسسه مراجعه کردید و هم زمان با انجام مورد درخواستی خود، تمایل به انجام هر کدام از موارد ذکر شده را داشتید نیز می توانید در همان لحظه درخواست خود را مطرح نمایید و به این ترتیب تمامی امور شما به صورت هم زمان پیگیری می شود.

در پایان، بنیانگذاران موسسه دانش پژوهان راستین مفتخر هستند که در یکی از مهم ترین تصمیم های زندگی شما، همراه و راهنمای شما باشند و از تمام کسانی که به این مجموعه حقوقی اعتماد کرده اند کمال تشکر و قدردانی را ابراز می دارند.